Oprowadzanie: „Początek 75 lat temu – marzenie Otto Dibbelta”
Oprowadzanie po nowej wystawie specjalnej „Marzenie Otto Dibbelta: Muzeum Przyrody dla Stralsundu”.
Otto Dibbelt ze Stralsundu od dawna marzył o muzeum przyrodniczym. W 1951 roku udało mu się wreszcie zrealizować to marzenie, zakładając Muzeum Przyrodnicze w swoim rodzinnym mieście Stralsundzie. Nowa wystawa specjalna prezentuje wiele skarbów z kolekcji Otto Dibbelta – zarówno obiekty przyrodnicze, jak i kulturowe oraz historyczno-artystyczne, pochodzące z niemal wszystkich gatunków i epok.
Podczas oprowadzania z okazji 75. rocznicy dowiedzą się Państwo więcej o powstaniu muzeum w trudnym okresie powojennym, a także o wytrwałości Dibbelta, który pomimo wielu wątpliwości i zastrzeżeń doprowadził do powstania Muzeum Przyrody, kładąc tym samym podwaliny pod dzisiejsze Niemieckie Muzeum Morskie.
Zobaczcie pierwsze eksponaty, miejsce pracy Dibbelta oraz historyczny szkielet wieloryba. Zapraszamy również do obejrzenia grafik i rysunków z prywatnej kolekcji Otto Dibbelta, które są pokazywane po raz pierwszy.
Miejsce spotkania: na wystawie specjalnej w MEERESMUSEUM
Czas trwania: 45 minut
Koszt: Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny przy okazaniu ważnego biletu wstępu do muzeum.
Organizator: Deutsches Meeresmuseum


